28 Niedziela Zwykła - 10 października 2021 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

1. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na fundusz stypendialny, „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II. Ofiary zbiera młodzież naszej Parafii, przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania. Obchodom tegorocznego, XXI Dnia Papieskiego, przyświeca hasło „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.W Liście pasterskim Episkopatu Polski Biskupi zaznaczyli, że szczególnym znakiem nadziei dla wielu młodych ludzi w Polsce jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypomnieli, że co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
  2. W sobotę, 16 października, 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  3. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. Rozpoczął się październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary w niedzielę, 3 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej. W niedzielę, 17 października, kolekta budowlana.
  5. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
  6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  7. W każdą niedzielę o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  8. W dniach 9 i 10 października br. w Rzymie ma miejsce uroczyste otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Synodalne prace potrwają dwa lata. Najpierw będzie miała miejsce faza diecezjalna, w przyszłym roku kontynentalna, a w 2023 – powszechna. Na etapie diecezjalnym rozpocznie się ono 17 października. Uroczysta inauguracja Synodu w naszej diecezji odbędzie się 17 października w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. W związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów biskupi wystosowali List pasterski „Synod, czyli nasza wspólna droga”.
  9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.