29 Niedziela Zwykła - 17 października 2021 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 r.

Wiara to ufne powierzenie Bogu siebie oraz swojego życia. Takie doświadczenie przeżywa cierpiący Sługa Pański, nie jest ono obce Psalmiście, a jego dopełnienie stanowi złożona przez Chrystusa ofiara na krzyżu. Wiara to również pomoc w przeżywaniu cierpienia. Może nam ono pomóc w porządkowaniu i oczyszczaniu naszego życia z popełnionych grzechów. Autor Listu do Hebrajczyków wzywa, abyśmy przybliżyli się z ufnością do Jezusa. Wtedy dopiero zobaczymy właściwą hierarchię wartości.

1. W dniach 9 i 10 października br. w Rzymie miał miejsce uroczyste otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Synodalne prace potrwają dwa lata.
  2. W tę niedzielę, 17 października, kolekta budowlana.
  3. W piątek, 22 października przypada uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na terenie województwa jest to uroczystość – z tej racji tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. Rozpoczął się październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
  5. Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października – w tym roku będzie to 24 października.
  6. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
  7. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  8. W każdą niedzielę o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.: Anna Piernikowska, l.78, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej Anny składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Anny będą sprawowane Msze św.: 28.10. godz. 18.00; 31.10. godz. 18.00; 05.11. godz. 18.00; 14.11. godz. 9.00; 21.11. godz. 9.00; 28.11. godz. 18.00.