• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

30 Niedziela Zwykła - 24 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r.

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” to słowa hasła na Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim tydzień aktywności misyjnej. Spotkanie Jezusa ma swój najpełniejszy wyraz podczas sprawowanej Mszy Świętej. Dokonuje się̨ ono w osobie celebransa, który z polecenia Chrystusa, w Jego imieniu sprawuje Najświętszą Ofiarę; w zgromadzeniu liturgicznym, gdzie różne osoby łączą się w jedną wspólnotę gromadzącą się̨ przy jednym ołtarzu; w słowie Bożym, które pokazuje nam Jezusa idącego do różnych ludzi, aby głosić im orędzie o Królestwie Bożym i na koniec sakramentalnie, Jezus ukryty w znakach chleba i wina, aby nas karmić na drodze do życia wiecznego. Prośmy, aby dzisiejsze spotkanie z Jezusem wpłynęło na zmianę naszego życia.

 1. W orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek napisał: „W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii".
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 3. Bóg zapłać za złożone ofiary w niedzielę, 17 października, w ramach kolekty budowlanej.
 4. Kończy się październik – miesiąc różańca. W tych ostatnich dniach przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
 5. Listopad to błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zamawiane aktualnie wypominki roczne będą odmawiane od 7 listopada w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
 7. W każdą niedzielę o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 8. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. W kontekście zbliżającej się uroczystości wszystkich świętychprzewodniczący KEP Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych: „w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych”.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Paweł Kijewski, st. wolny; z Parafii Matki Bożej Królowej Polski, Toruń
      Paulina Kamila Zielińska, st. wolny; z tutejszej Parafii