33 Niedziela Zwykła - 14 listopada 2021 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

1. W tę niedzielę, 14 listopada, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: Solidarni z Libanem!Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Krajem szczególnie dotknięty cierpieniem, na który PKWP chce zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban.
  2. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W swoim orędziu papież Franciszek napisał: „Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościoła lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć… Ważne jest, by zrozumieć, jak się czują, czego doświadczają, jakie pragnienia mają w sercu.”
  3. Dziękuję Paniom za podjęte w piątek różne prace porządkowe w naszym kościele. Dziękuję za troskę i przygotowanie naszej świątyni na nabożeństwa i Mszę św.
  4. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w parafii św. Józefa odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Mszy św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.
  5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w niedzielę, 7 listopada, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedzielę, 21 listopada, kolekta budowlana.
  6. PENITENCJARIA APOSTOLSKA, w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, w tym odpusty zupełne za wiernych zmarłych.
  7. Wypominki roczne są odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
  8. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  9. W każdą niedzielę o godz. 17.30 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  10. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

1. Marcin Paweł Kijewski, st. wolny; z Parafii Matki Bożej Królowej Polski, Toruń
       Paulina Kamila Zielińska, st. wolny; z tutejszej Parafii