2 Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

W Adwencie wiele razy pojawia się wezwanie do nawrócenia. Przypomni je nam również dzisiaj wielki prorok znad Jordanu, św. Jan Chrzciciel. Celem jego misji było głoszenie, że Bóg przychodzi do każdego i oczekuje, że Go przyjmiemy i uznamy za Pana i Odkupiciela. Prośmy gorąco Ducha Świętego, by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać prymat Boga w naszych rodzinach.

1. W tę niedzielę, 5 grudnia, w Polsce obchodzimy po raz 22. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie organizowany przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  2. „Droga do Betlejem” to temat tegorocznych spotkań adwentowych. W tę drogę do miejsca narodzin Pana Jezusa zabierają nas Maryja i Józef z Nazaretu. Msze św. roratnie są odprawiane w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek – godz. 18.00; wtorek, czwartek, sobota – godz. 6.00.
  3. 8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary, który ogłosił papież Pius IX 8 grudnia 1854 r. w bulli „Ineffabilis Deus” (Niewyrażalny Bóg): „Powagą Pana Naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Naszą ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”. W tym dniu kończy się także Rok św. Józefa w Kościele powszechnym.
  4. W środę, 8 grudnia, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W niedzielę, 28 listopada, po każdej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku z racji nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią opłatki są do nabycia w zakrystii i w biurze parafialnym. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie należności za nowe klęczniki i katafalk.
  7. W tym miesiącu wizyta duszpasterska u chorych z posługą sakramentalną przed świętami po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty.
  8. „Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło, Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Ceny świec: mała – 8,-zł; duża – 16,-zł.
  9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  10. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  11. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Chojnacki, l.63, zam. przy ul. Bliskiej. Rodzinie zmarłego Stanisława składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. intencji śp. Stanisława będą sprawowane Msze św.: 10.12. godz. 18.00; 25.12. godz. 18.00; 02.01. godz. 18.00; 16.01. godz. 11.00; 06.02. godz. 11.00.