3 Niedziela Adwentu - 12 grudnia 2021 r.

III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

Mamy wiele powodów do radości. Ale jeden z nich jest szczególny i o nim mówi dzisiejsza liturgia: bliskość Pana. Teksty biblijne, które rozbrzmiewają w połowie Adwentu, przepełnione są radością. Rodzi się ona ze świadomości, że Bóg jest blisko nas, że przychodzi do naszego życia i napełnia nas pokojem.

1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete in Domino”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „Radujcie się zawsze w Panu”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.
  2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.
  3. „Droga do Betlejem” to temat tegorocznych spotkań adwentowych. W tę drogę do miejsca narodzin Pana Jezusa zabierają nas Maryja i Józef z Nazaretu. Msze św. roratnie są odprawiane w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek – godz. 18.00; wtorek, czwartek, sobota – godz. 6.00.
  4. Od dnia 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.
  5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników w piątek, 17 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W tym roku z racji nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią opłatki są do nabycia w zakrystii i w biurze parafialnym. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie należności za nowe klęczniki i katafalk.
  8. W tym miesiącu wizyta duszpasterska u chorych z posługą sakramentalną przed świętami po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty.
  9. „Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło, Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Ceny świec: mała – 8,-zł; duża – 16,-zł.
  10. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  11. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  12. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.