4 Niedziela Adwentu - 19 grudnia 2021 r.

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

Ostatnia niedziela adwentu, niedziela tuż przed narodzeniem Jezusa. Prośmy Ducha Świętego, abyśmy duchowo nie usnęli, abyśmy każdą sekundę tego tygodnia wykorzystali na przybliżanie się do Chrystusa. Niech ta Msza św. uczyni z nas miejsce godne Jego narodzenia.

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu nasze adwentowe oczekiwanie dosięga szczytu. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej Nocy, kiedy objawi się chwała naszego Pana. W tę drogę do miejsca narodzin Pana Jezusa przez cały adwent prowadzą nas Maryja i Józef z Nazaretu. Msze św. roratnie w tym ostatnim tygodniu adwentu będą odprawiane w następującym porządku: poniedziałek, czwartek i piątek – godz. 6.00, wtorek i środa – godz.18.00.
  2. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach zapraszam do świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  4. W Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 26 grudnia, w czasie mszy św. będziemy się modlić za rodziny naszej parafii, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
  5. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane w styczniu w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę, 26 grudnia br.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W tym roku z racji nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią opłatki są do nabycia w zakrystii i w biurze parafialnym. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie należności za nowe klęczniki i katafalk.
  8. W tym miesiącu wizyta duszpasterska u chorych z posługą sakramentalną przed świętami po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty.
  9. Niech „Świeca, która tworzy polską wigilię” paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ceny świec: mała – 8,-zł; duża – 16,-zł.
  10. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Ryszard Pękała, l.57, zam. przy ul. Stepowej oraz Mirosław Dziubak, l. 64, zam. przy ul. Krętej.  Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Ryszarda będą sprawowane Msze św.: 24.12. godz. 6.00; 16.01. godz. 18.00; 30.01. godz. 18.00; 13.02. godz. 18.00; 27.02. godz. 18.00.