Niedziela Świętej Rodziny - 26 grudnia 2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021 r.

Dziś z całym Kościołem oddajemy cześć Świętej Rodzinie. Maleńki Jezus, Maryja i Józef są dla nas wzorem kochającej się rodziny, w której nie ma miejsca na egoizm. Panuje w niej wzajemna miłość i pragnienie pełnienia woli Bożej we wszystkim, nawet wtedy, kiedy jest to tak trudne. Współcześnie, kiedy widzimy tak wiele zagro­żeń czyhających na nasze rodziny, Bóg stawia nam za wzór Świętą Rodzinę. Niech Rodzina z Nazaretu wyprasza Boże błogosławieństwo naszym rodzinom, aby dążyły do osiągnięcia świętości służąc Bogu i sobie nawzajem.

1. Dziś, w przypadające święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w czasie mszy św. będziemy się modlić za rodziny naszej parafii, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce we wrześniu 2018 r. w Płocku, biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, w Liście na Niedzielę Świętej Rodziny napisał: „Bł. kard. Stefan Wyszyński wielokrotnie wzywał rodziny, aby były silne Bogiem, gdyż tylko wówczas będą zdolne pokonać trudności i przetrwać nawet największe życiowe burze. Znaczenie rodziny staje się w pełni zrozumiałe dopiero w powiązaniu z Bożym Narodzeniem i osobą Jezusa Chrystusa. W Chrystusie zawiera się pełna prawda o człowieku, widzianym zarówno w perspektywie tajemnicy Stworzenia, jak i Odkupienia. Ten, który jest obrazem Boga niewidzialnego (Kol 1, 15), jest zarazem doskonałym człowiekiem. Chrystus objawia w pełni człowieka samemu człowiekowi.”
  2. W tę niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  3. W piątek – ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. O godz. 17.30 zapraszam na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Starego Roku podziękujmy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprośmy za wszystkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
  4. W pierwszy dzień nowego 2022 roku Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte sprawowane będą o godz. 9.00, 11.00, 18.00.
  5. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane od 3 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin będzie mogła złożyć ofiarę na realizację płatności za ołtarz marmurowy z elementami szkła kryształowego, w którym zainstalowana zostanie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

W intencji śp. Mirosława Dziubaka będą sprawowane Msze św.: 23.01. godz. 9.00; 30.01. godz. 11.00; 06.02. godz. 18.00; 27.02. godz. 9.00; 13.03. godz. 18.00; 10.04. godz. 18.00.