2 Niedziela po Bożym Narodzeniu - 2 stycznia 2022 r.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

1. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wszystkich zachęcam do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2022” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2022”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. W piątek, 7 stycznia, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  5. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane od 3 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin będzie mogła złożyć ofiarę na realizację płatności za ołtarz marmurowy z elementami szkła kryształowego, w którym zainstalowana zostanie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Paweł Sikora, l. 41, zam. przy ul. Poznańskiej oraz Ryszard Pawlisz, l. 72, zam. przy ul. Stepowej.  Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

W intencji śp. Pawła będą sprawowane Msze św.: 30.01. godz. 9.00; 12.02. godz. 9.00 (int. firmy pogrzeb. „Szczepańczyk”); 16.02. godz. 18.00 (int. Róży Żywego Różańca); 20.02. godz. 18.00 (int. od koleżanek i kolegów z Trzebieszowa); 25.02. godz. 18.00 (int. Róży Żywego Różańca); 02.03. godz. 18.00 (int. od uczniów, rodziców i wychowawcy kl. IV Szkoły Podstawowej nr 17 w Toruniu); 05.03 godz. 9.00; 13.03. godz. 11.00; 20.03. godz. 18.00; 26.03. godz. 9.00; 10.04. godz. 9.00.

W intencji śp. Ryszarda będą sprawowane Msze św.: 06.02. godz. 9.00; 14.02. godz. 9.00 (int. od rodziny Pożerskich); 06.03. godz. 18.00; 10.03. godz. 9.00; 24.03. godz.9. 00; 09.04 godz. 9.00.