• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

Od dnia naszego chrztu świętego należymy do Jezusa. Jego obraz w naszych sercach zmienia się, tak jak my się zmieniamy. On sam JEST niezmienny, ale my z perspektywy naszego ży­cia inaczej na Niego patrzymy. Nie możemy no­sić w sobie całe życie jednego obrazu Jezusa, zapamiętanego z dzieciństwa. Jakby to był je­den wydrukowany, niezmienny obrazek. Chrystusa trzeba wciąż na nowo odkrywać. On nam w tym pomaga w sakramentach świętych. Tam spotykamy żyjącego Jezusa.

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne
 2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego,zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
 3. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbywają się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji są sprawowane od 3 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin będzie mogła złożyć ofiarę na realizację płatności za ołtarz marmurowy z elementami szkła kryształowego, w którym zainstalowana zostanie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

     Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Robaczewski, zam. przy ul. Bliskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.