• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

3 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019r.

 1. W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z racji Światowego Dnia Chorego wizyta u chorych wyjątkowo w poniedziałek, 11 lutego.

 4. W niedzielę, 20 stycznia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.172,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

 5. W niedzielę, 3 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.

 6. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

 7. Trwa wizyta duszpasterska - kolęda. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele, w ramach przygotowania do konsekracji.

 8. Fundacja Shalom zwróciła się do Konferencji Episkopatu Polski z prośbą o to, aby Kościół katolicki włączył się w akcję Płomień Pamięci, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jej twórcy proszą o zapalenie świecy w oknie, w tę niedzielę, 27 stycznia br., o godz. 18.00. Inicjatywa ma na celu uczczenie ofiar holokaustu, a także zwrócenie uwagi na postawę szacunku wobec każdego człowieka, a także poważania należnego ludzkiemu życiu. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Wesołowską, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Terminy Mszy św. sprawowanych w intencji śp. Zofii będą podane w następną niedzielę.

Program wizyty duszpasterskiej – kolędy

27.01. (niedziela)                    godz. 14.00 – ul. Szubińska 6 – 46

28.01. (poniedziałek)               godz. 15.30 – ul. Szubińska 48 – 68

29.01. (wtorek)                       godz. 15.30 – ul. Szubińska 70 – 98

30.01. (środa)                         godz. 15.30 – ul. Szubińska 16; 16A; 16B; 16C

31.01. (czwartek)                    godz. 15.30 – ul. Szubińska 16D; 16E; 16F

01.02. (piątek)                        godz. 15.30 – ul. Daleka; Bliska 2; 2A; 2B i 4

02.02. (sobota)                       godz. 14.00 – ul. Bliska 3 – 41

03.02. (niedziela)                    godz. 14.00 – ul. Bliska 43 – 71

04.02. (poniedziałek)               godz. 15.30 – ul. Poznańska 294B i 296

05.02. (wtorek)                       godz. 15.30 – kolędy dodatkowe