8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019r.

1. W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z racji Światowego Dnia Chorego wizyta u chorych wyjątkowo w poniedziałek, 11 lutego.

4. W niedzielę, 20 stycznia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.172,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

5. W niedzielę, 3 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.

6. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

7. Trwa wizyta duszpasterska - kolęda. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele, w ramach przygotowania do konsekracji.

8. Fundacja Shalom zwróciła się do Konferencji Episkopatu Polski z prośbą o to, aby Kościół katolicki włączył się w akcję Płomień Pamięci, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jej twórcy proszą o zapalenie świecy w oknie, w tę niedzielę, 27 stycznia br., o godz. 18.00. Inicjatywa ma na celu uczczenie ofiar holokaustu, a także zwrócenie uwagi na postawę szacunku wobec każdego człowieka, a także poważania należnego ludzkiemu życiu. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Wesołowską, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Terminy Mszy św. sprawowanych w intencji śp. Zofii będą podane w następną niedzielę.

Program wizyty duszpasterskiej – kolędy

27.01. (niedziela)                    godz. 14.00 – ul. Szubińska 6 – 46

28.01. (poniedziałek)               godz. 15.30 – ul. Szubińska 48 – 68

29.01. (wtorek)                       godz. 15.30 – ul. Szubińska 70 – 98