• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

5 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019r.

Przez Pana Boga zostaliśmy zaproszeni na niezwykłe spotkanie – Eucharystię. Wysłuchamy słowa Bożego i będziemy się karmili Ciałem i Krwią Jezusa. Zostaniemy powołani do bycia uczniem. To powołanie wymaga naszej odpowiedzi. Prośmy dobrego Boga, by nie brakło nam sił w dawaniu świadectwa naszej wiary, które jest zadaniem każdego powołanego.

 1. W tę niedzielę, 10 lutego, na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 2. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie.
 3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami XXVII Światowego Dnia Chorych. Tego dnia, 11 lutego, o godz. 9.00 msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki". Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto. Po mszy św. wizyta duszpasterska u chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
 4. W poniedziałek, o godz. 19.00 w domu parafialnym w salce duszpasterskiej spotkanie kręgu biblijnego.
 5. W niedzielę, 24 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. Paweł Rochman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 15 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
 6. W niedzielę, 3 lutego, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.372,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 7. W niedzielę, 17 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
 9. Dobiegła końca wizyta duszpasterska – kolęda. Wyrażam serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie, którego wyrazem są otwarte domy i mieszkania, obecność domowników. Równocześnie proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za składane z tytułu wizyty ofiary, które przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. W intencji rodzin naszej parafii w tę niedzielę, 10 lutego br. o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Bożą.