8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019r.

Msza św. to spotkanie z Chrystusem. On gromadzi nas przy sobie, aby prowadzić swoim słowem, aby wzmacniać swoim Ciałem. Dzisiaj Chrystus zaprasza nas do trudnej lekcji o przebaczeniu. Jezus pragnie, abyśmy swoim miłosierdziem wznosili się ponad ludzką sprawiedliwość, tak jak On, gdy na drzewie krzyża prosił „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23,34a). Zasłuchani w słowa Mistrza, zapatrzeni w Jego przykład, zbliżajmy się do ołtarza, prosząc, aby hojnie udzielał nam ze swego Ducha.

1. Dzisiaj obchodzimy Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. dr Paweł Rochman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości była nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana w tygodniu po każdej Mszy św.
  2. W poniedziałek, 25 lutego, nie ma spotkania kręgu biblijnego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00.
  4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w sobotę, 2 marca, od godz. 10.00.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbywają się w salce duszpasterskiej: w niedzielę o godz. 16.00, w środę o godz. 19.00.
  6. W niedzielę, 17 lutego, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.387,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  7. W niedzielę, 3 marca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.