8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

1 Niedziela Wlk. Postu - 10 marca 2019r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019r.

W minioną środę, zwaną Popielcową, wkroczyliśmy na drogę dobrowolnej pokuty i nawrócenia, czego symbolem było przyjęcie popiołu. Przez czterdzieści dni na wzór Jezusa po­szczącego na pustyni, bę­dziemy przygotowywać się do największych świąt naszej wiary - świąt Wielkiej Nocy. Na początku Wielkiego Postu trzeba nam się zatrzymać i dokonać na nowo refleksji nad swoim życiem. Musimy zobaczyć, czy zmierzamy w dobrym kierunku, czy nie pobłądziliśmy, szukając szczęścia na złych dro­gach. Okres Wielkiego Postu to czas na­wrócenia dany nam od Boga. Nie zmarnujmy go.

1. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
  2. Bóg zapłać za złożone, w środę popielcową, ofiary w ramach jałmużny postnej. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Przyszła, druga niedziela wielkiego postu, nazwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest dniem solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy w krajach misyjnych dają świadectwo Chrystusowi i budują Kościół. W tym roku przeżywać będziemy tę niedzielę pod hasłem – „Misjonarze mocni Duchem”. Tradycyjnie już – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich Kościołach naszego kraju – zbierane będą do puszek ofiaryprzeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbywają się w salce duszpasterskiej: w niedzielę o godz. 16.00, w środę o godz. 19.00.
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu, 24 marca. Poprowadzi je Zbigniew Ptak, paulin.
  7. W niedzielę, 3 marca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.276,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  8. W niedzielę, 17 marca, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  9. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywać się będą programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wojciecha Marszelewskiego, l.55, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Wojciecha będą sprawowane Msze św.: 9.04. godz. 18.00; 15.04. godz. 18.00.; 21.04. godz. 18.00; 5.05. godz. 18.00; 18.05. godz. 18.00.; 23.05. godz. 18.00.