8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

2 Niedziela Wlk. Postu - 17 marca 2019

II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019r.

Ewangelia opisuje przemienienie Chrystusa na górze Tabor. Naszym Taborem, na który może­my wejść każdego dnia, jest Eucharystia. Biała hostia wznoszona przez kapłana i wino, to - po słowach modlitwy konsekracyjnej - przemienio­ny Chrystus. Choć naszymi zmysłami nie jeste­śmy w stanie uchwycić tej tajemnicy, to jednak, dzięki działaniu Bożej łaski, wierzymy, że Jezus staje pośród nas naprawdę. Wielki Post jest do­brą okazją do tego, by ożywić w sobie pragnie­nie Eucharystii - pokarmu dającego życie.

1. Dzisiejsza, druga niedziela wielkiego postu, nazwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest dniem solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy w krajach misyjnych dają świadectwo Chrystusowi i budują Kościół. W tym roku przeżywamy tę niedzielę pod hasłem – „Misjonarze mocni Duchem”. Tradycyjnie już – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich Kościołach naszego kraju – zbierane będą do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.
  2. W tę niedzielę, 17 marca, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  3. We wtorek, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. W modlitwach swoich pamiętajmy również o księdzu Biskupie Józefie Szamockim, który tego dnia obchodzi imieniny.
  4. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
  5. W przyszłą niedzielę, 24 marca, III Niedzielę Wielkiego Postu, w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Zbigniew Ptak, paulin.
  6. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  8. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbywają się w salce duszpasterskiej: w niedzielę o godz. 16.00, w środę o godz. 19.00.
  9. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywać się będą programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Weronikę Szyszłow, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej Weroniki składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Weroniki będą sprawowane Msze św.: 07.04. godz. 11.30; 25.04. godz. 18.00.; 06.05. godz. 18.00; 16.05. godz. 18.00.; 28.05. godz. 18.00.

1. Michał Kazimierczak, st. wolny; z Parafii św. Mikołaja w Lubanie
      Sylwia Mężykowska, st. wolny; z tutejszej Parafii