8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

3 Niedziela Wlk. Postu - 24 marca 2019r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019r.

Najpiękniejszą modlitwą Kościoła jest Eucharystia. Jest ona przede wszystkim modlitwą dziękczynienia i uwielbienia za wielkie rzeczy, jakie nieustannie Bóg dla nas czyni. Eucharystia to również modlitwa prośby – gdy z ufnością powierzamy Bogu nasze intencje. Jest to wreszcie modlitwa przebłagania za nasze słabości i grzechy. Eucharystia to czas, gdy Chrystus Pan, posilając nas swoim słowem i Ciałem, daje nam moc i wspiera łaską w drodze ku zbawieniu. To także czas, w którym Pan zaspokaja wszelkie nasze pragnienia, słucha tego wszystkiego, z czym do Niego przychodzimy, uzdalnia nas do przemiany swojego życia i rozpala pragnienie dawania siebie innym z miłości. Podczas dzisiejszej Mszy św. obejmijmy naszą modlitwą ojca rekolekcjonistę odprawiającego rekolekcje parafialne. Niech Bóg daje jego słowom moc Ducha Świętego. Niech otwiera nasze serca, byśmy przemieniani Jego łaską, stawali się prawdziwymi dziećmi Bożymi.

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie Zbigniewa Ptaka, paulina. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Ojca Rekolekcjonisty i o błogosławione owoce rekolekcji.
  2. W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci, domaga się uszanowania i obrony. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
  3. Również tego dnia przypada 27. rocznica ustanowienia diecezji toruńskiej przez św. Jana Pawła II. Z tej okazji 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w toruńskiej katedrze Świętych Janów o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św., której przewodniczyć będzie abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.
  4. W niedzielę, 17 marca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.587,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
  6. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  8. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywać się będą programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  9. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

1. Michał Kazimierczak, st. wolny; z Parafii św. Mikołaja w Lubanie
      Sylwia Mężykowska, st. wolny; z tutejszej Parafii