8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019r.

Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019r.

W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
  3. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
  4. W niedzielę, 28 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  5. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego.
  6. Dziękuję Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek oraz osobom, które przy nabywaniu palemek złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły jałmużnę postną w formie darów rzeczowych lub ofiary pieniężnej dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii.
  8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywają się programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę zdrowia, radości, pokoju i wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz opieki Maryi i świętych Patronów.