8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

3 Niedziela Wielkanocy - 5 maja 2019r.

III Niedziela Wielkanocy – 5 maja 2019r.

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie wtedy, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni – ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, oraz ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy dobrą nowinę o zbawieniu.

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w tym rokupod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Jest on organizowany z inicjatywy „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki.
  2. Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętegopod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Przedmiotem tegorocznej lektury jest Ewangelia św. Jana.
  3. W tę niedzielę, 5 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  4. We wtorek, 7 maja, w ramach dziewięciomiesięcznej Nowenny duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła i ołtarza, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, a o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  5. W środę, 8 maja, patronuje nam św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik i patron Polski.
  6. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
  7. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. wieczornej w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  8. We wtorek, 14 maja, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy WSD w Toruniu odbędzie się piąty wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Tym razem zaproszenie do podzielenia się swoim spotkaniem z Błogosławionym przyjął ks. prał. Józef Nowakowski, wieloletni proboszcz parafii mariackiej w Toruniu
  9. W niedzielę, 28 kwietnia, w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 3.862,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  10. W sobotę, 18 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dzieci klas III przyjmą do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
  11. W niedzielę, 12 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św. W ramach przygotowania liturgii tej Mszy św. zapraszam dzieci oraz rodziców na spotkanie w tę niedzielę, 5 maja, o godz.11.30.
  12. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.