• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

4 Niedziela Wielkanocy - 12 maja 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy – 12 maja 2019r.

Niedziela Dobrego Pasterza to dzień, w którym Kościół świętuje wyjątkową więź, jaka łączy Boga i człowieka. Obraz ludu Bożego jako owiec prowadzonych przez Pasterza uzmysławia niezwykłe zatroskanie Jezusa o nas i intymność przyjaźni z Bogiem, do jakiej jesteśmy stworzeni. Słuchanie słów Pana to początek dorastania do takiego zaufania, które pozwala poddać się prowadzeniu Chrystusa i doświadczyć spełnienia w miłości przekraczającej granice ziemskiego istnienia. Owocem podążania za Pasterzem jest napełnienie serca Duchem Świętym i niezwykłą radością. Radość ta każe wykrzykiwać na cześć Pana i stawać do dyspozycji Jego pragnień i wyobraźni, według której realizuje On odwieczny plan zbawienia.

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W dniach 12-18 kwietnia 2019 r. pod hasłem: „W mocy Bożego Duch” będzie obchodzony 56. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W swoim orędziu, „Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”,papież Franciszeknawiązał do niedawnego synodu biskupów na temat młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. „Każdy z nas mierzy się z pragnieniami niesionymi w sercu, angażuje się w działania, które – jak ufa – okażą się owocne, wyrusza na morze wielu możliwości, poszukując właściwego kursu, który mógłby spełnić jego pragnienie szczęścia” – napisał Papież.
 2. W tę niedzielę, 12 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych obchodzą rocznicę I Komunii św.
 3. W sobotę, 18 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dzieci klas III przyjmą do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
 4. We wtorek, 14 maja, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy WSD w Toruniu odbędzie się piąty wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Tym razem zaproszenie do podzielenia się swoim spotkaniem z Błogosławionym przyjął ks. prał. Józef Nowakowski, wieloletni proboszcz parafii mariackiej w Toruniu.
 5. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. wieczornej w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 6. W niedzielę, 5 maja, w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.375,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 7. W niedzielę, 19 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców. 

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Piotr Kodrzycki, st. wolny; z tutejszej parafii
     Marta Nastula, st. wolny; z parafii św. Antoniego, Toruń
 1. Damian Mazurowski, zw. cyw., Sierpc
     Małgorzata Czaja, zw. cyw., z tutejszej parafii