8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

6 Niedziela Wielkanocy - 26 maja 2019r.

VI Niedziela Wielkanocy – 26 maja 2019r.

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

1. W tę niedzielę, 26 maja, na wszystkich Mszach św. duchowe przygotowanie naszej parafii do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza prowadzi ks. biskup Józef Szamocki. Otoczmy ks. Biskupa naszą serdeczną modlitwą.Pragnę Was wszystkich zaprosić na uroczystość konsekracji kościoła, która odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 17.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, biskup toruński.
  2. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, na stronie internetowej naszej parafii umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
  3. Również w tę niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składam wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, prosząc Maryję, aby Ona, która jest Matką nas wszystkich otoczyła Was, drogie Mamy, szczególną opieką. Niech Boże błogosławieństwo umocni Was na drodze realizacji powołania macierzyńskiego. Dla zmarłych Mam prośmy o radość życia wiecznego.
  4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w sobotę, 1 czerwca, od godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu – w najbliższą sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej będziemy sprawowali nabożeństwo czerwcowe.
  7. Również w sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
  8. W niedzielę, 19 maja, w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.857,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  9. W niedzielę, 2 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  10. To już ostatnie dni na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45.
  11. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Mostowy l. 88, zam. przy ul. Lisiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

1. Piotr Kodrzycki, st. wolny; z tutejszej parafii
      Marta Nastula, st. wolny; z parafii św. Antoniego, Toruń
  2. Damian Mazurowski, zw. cyw., Sierpc
      Małgorzata Czaja, zw. cyw., z tutejszej parafii