8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Niedziela - Urocz. Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019r.

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019r.

W parafialnym wieczerniku, z wdzięcznością uwielbiamy Boga, za Ducha Świętego i Jego dary. Prosimy: Niech nasza świątynia, w której w miniony piątek uczestniczyliśmy w uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza, zostanie napełniona wichrem Bożej miłości, który ongiś porwał i zapalił serca apostołów. Niech także Boży pokój zjednoczy nas i przemieni, byśmy byli zdolni dawać świadectwo miłości.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.
  2. W tę niedzielę, 9 czerwca, odbędzie się w Toruniu „Marsz dla życia i rodziny” pod hasłem – „Święty Jan Paweł II patron życia i rodziny”. Eucharystii w katedrze o godz. 12.30 przewodniczył będzie Biskup Józef Szamocki. Marsz wyruszy z Rynku Staromiejskiego ok. godz. 14.00 i przejdzie przez centrum miasta.
  3. We wtorek, 11 czerwca, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy WSD w Toruniu odbędzie się szósty wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Tym razem zaproszenie do podzielenia się swoim spotkaniem z Błogosławionym przyjął ks. biskup Józef Szamocki, który od wielu lat zaprasza kleryków, księży, siostry zakonne oraz wiernych świeckich do wspólnoty duchowej z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
  4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
  5. Również w tym tygodniu, w czwartek, 13 czerwca, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  6. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
  7. W niedzielę, 2 czerwca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.385,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  8. W niedzielę, 16 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  9. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

1. Jarosław Mądraszewski, st. wolny; z tutejszej parafii
      Monika Ciężkowska, st. wolny; z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, Toruń
  2. Bartosz Kisielewski, st. wolny; z parafii Podwyższenia Krzyża Św., Górsk
      Julia Szczepańska, st. wolny; z tutejszej parafii