• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

14 Niedziela Zwykła - 7 lipca 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019r.

Jezus Chrystus gromadzi nas na swej Uczcie Eucharystycznej, abyśmy mogli wyruszyć z Nim w drogę ku nowemu życiu i naszemu zbawieniu. Rozpoczynając więc naszą wspólną celebrację ofiary Chrystusa, odrzućmy i zostawmy to, co niedoskonałe i poczujmy się tu, wokół ołtarza, powołani do lepszego, doskonalszego życia i postępowania. Niech łaska Chrystusa będzie nam wsparciem i pomocą.

 1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzymy udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
 2. W tę niedzielę, 7 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
 3. Również, w tę niedzielę, 7 lipca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.
 4. XXXXI Piesza Pielgrzymka pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2019 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 5. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXX minipielgrzymki. którzy przybędą do naszej parafii 12 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00.
 6. Od niedzieli 4 sierpnia zmieni się porządek Mszy św. Msze św. w niedzielę będą sprawowane o godz. 9.00; 11.00 i 18.00.
 7. W czwartek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 8. W tym tygodniu patronują nam również: 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego; 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich; 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), polscy asceci, pustelnicy.

    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wyszyńskiego, l. 74, zam. przy ul. Bydgoskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Msze św. w intencji śp. Stanisława zostaną odprawione: 8.07. godz. 8.00; 04.08. godz. 18.00; 18.08. godz. 18.00; 11.09. godz. 18.00; 02.09. godz. 18.00; 09.09. godz. 18.00; 16.09. godz. 18.00 23.09. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Adam Lewandowicz, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Elżbieta Chrulska, st. wolny; z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Toruniu