8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

14 Niedziela Zwykła - 7 lipca 2019r.

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019r.

Jezus Chrystus gromadzi nas na swej Uczcie Eucharystycznej, abyśmy mogli wyruszyć z Nim w drogę ku nowemu życiu i naszemu zbawieniu. Rozpoczynając więc naszą wspólną celebrację ofiary Chrystusa, odrzućmy i zostawmy to, co niedoskonałe i poczujmy się tu, wokół ołtarza, powołani do lepszego, doskonalszego życia i postępowania. Niech łaska Chrystusa będzie nam wsparciem i pomocą.

1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzymy udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
  2. W tę niedzielę, 7 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
  3. Również, w tę niedzielę, 7 lipca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.
  4. XXXXI Piesza Pielgrzymka pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2019 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  5. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXX minipielgrzymki. którzy przybędą do naszej parafii 12 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00.
  6. Od niedzieli 4 sierpnia zmieni się porządek Mszy św. Msze św. w niedzielę będą sprawowane o godz. 9.00; 11.00 i 18.00.
  7. W czwartek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
  8. W tym tygodniu patronują nam również: 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego; 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich; 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), polscy asceci, pustelnicy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wyszyńskiego, l. 74, zam. przy ul. Bydgoskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Msze św. w intencji śp. Stanisława zostaną odprawione: 8.07. godz. 8.00; 04.08. godz. 18.00; 18.08. godz. 18.00; 11.09. godz. 18.00; 02.09. godz. 18.00; 09.09. godz. 18.00; 16.09. godz. 18.00 23.09. godz. 18.00.

1. Adam Lewandowicz, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Elżbieta Chrulska, st. wolny; z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Toruniu