• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

15 Niedziela Zwykła - 14 lipca 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019r.

Każda Eucharystia jest ucztą miłosierdzia. Ołtarz to miejsce, na którym podczas sprawowania Najświętszej Ofiary bije żywe serce Boga. Teraz, kiedy kolejna niedziela naszego życia przyprowadziła nas tu, do świątyni parafialnej, chciejmy wsłuchać się w ten rytm bijącego Chrystusowego serca i doświadczyć cudu Bożej miłości. Oddajmy miłosiernemu Zbawicielowi naszą grzeszność, bo On po to przyszedł na świat – aby przez swe miłosierdzie zamienić nasze winy na życie wieczne. Przyjmijmy Jego dar przebaczenia.

 1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 2. W dniach od 18 do 30 lipca bieżącego roku w Toruniu odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 1000 uczniów i studentów z całej Polski. W piątek 19 lipca na rozpoczęcie obozu zostanie odprawiona Eucharystia w katedrze toruńskiej o godzinie 10.00. Uczestnicy obozu podczas pobytu w Toruniu zapoznają się m.in. z historią i atrakcjami turystycznymi naszego miasta i regionu oraz ofertą edukacyjną toruńskich wyższych uczelni. Stypendyści Fundacji, która jest określana mianem „żywego pomnika św. Jana Pawła II”, w przyszłą niedzielę, 21 lipca, podzielą się także swoim świadectwem wiary podczas przedpołudniowych Mszy Świętych we wszystkich toruńskich parafiach. Szczególnym wydarzeniem, na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia jest koncert zespołu „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
 3. W niedzielę, 7 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji. Zebraliśmy kwotę: 4.379,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W niedzielę, 21 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 5. We wtorek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Podczas Mszy św. o 18.00 zostanie odprawiony obrzęd nałożenia szkaplerza.
 6. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 lipca, po każdej mszy św.
 7. XXXXI Piesza Pielgrzymka pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2019 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 8. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXX minipielgrzymki, którzy przybędą do naszej parafii 12 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00.
 9. Od niedzieli 4 sierpnia zmieni się porządek Mszy św. Msze św. w niedzielę będą sprawowane o godz. 9.00; 11.00 i 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Adam Lewandowicz, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Elżbieta Chrulska, st. wolny; z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Toruniu