16 Niedziela Zwykła - 21 lipca 2019

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019r.

Bóg gościnnie otwiera przed nami drzwi swego domu. Zaprasza nas i gromadzi jako eucharystyczną wspólnotę na uczcie, na której daje nam wszystko, co ma najlepszego. Daje nam siebie. Przeżyjmy więc to spotkanie z Nim w duchu wielkiej wdzięczności za Jego hojność. Za to, że nas – tułaczy na ziemi – zaprasza do swojego domu, gdzie możemy już poznać przedsmak tego, co nam przygotował. Przedsmak prawdziwego mieszkania, w którym będziemy jego domownikami na wieczność.

1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  2. W dniach od 18 do 30 lipca bieżącego roku w Toruniu odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybyło około 1000 uczniów i studentów z całej Polski. Uczestnicy obozu podczas pobytu w Toruniu zapoznają się m.in. z historią i atrakcjami turystycznymi naszego miasta i regionu oraz ofertą edukacyjną toruńskich wyższych uczelni. Stypendyści Fundacji, która jest określana mianem „żywego pomnika św. Jana Pawła II”, w tę niedzielę, 21 lipca, podzielą się także swoim świadectwem wiary podczas przedpołudniowych Mszy Świętych we wszystkich toruńskich parafiach. Szczególnym wydarzeniem, na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia jest koncert zespołu „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
  3. W tę niedzielę, 21 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
  4. We wtorek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.
  5. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakub, Apostoł, zwanego Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.
  6. W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w „Akcji św. Krzysztof” i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w tę niedzielę, 21 lipca, po każdej mszy św.
  7. XXXXI Piesza Pielgrzymka pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2019 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  8. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXX minipielgrzymki, którzy przybędą do naszej parafii 12 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00.
  9. Od niedzieli 4 sierpnia zmieni się porządek Mszy św. Msze św. w niedzielę będą sprawowane o godz. 9.00; 11.00 i 18.00.

1. Adam Lewandowicz, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Elżbieta Chrulska, st. wolny; z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Toruniu