• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

21 Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2019r.

Jezus gromadzi wszystkie narody w swoim Kościele, aby wszystkich ludzi obdarzyć łaską zbawienia. Również i nas zgromadził w tej świątyni i zaprasza do swojego stołu, aby obficie karmić nas swoim słowem i Ciałem. Ten pokarm daje nam siłę do kroczenia Bożymi drogami w naszym życiu. Daje nam siłę do współodpowiedzialności za zbawienie świata przez głoszenie Ewangelii słowem i postawą życia.

 1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów, cieszmy się zatem z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujmy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprośmy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.
 2. W przyszłą niedzielę, 1 września, uczestnictwem we Mszy św. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny:

       Msza św. o godz. 11.00 – dzieci i młodzież szkół podstawowych.

       W czasie Mszy św. zostaną poświęcone podręczniki i przybory szkolne.

       Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania

       do I Komunii św.

       Msza św. o godz. 18.00 – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i szkół średnich.

       Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do sakr. Bierzmowania.

 1. W niedzielę, 18 sierpnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Zebraliśmy kwotę: 4.167,-zł. Bóg zapłaćwszystkim za złożone ofiary.
 2. W niedzielę, 1 września, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 3. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra przypominał Błogosławiony Jan Paweł II gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
 4. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
 5. W tym tygodniu patronują nam również:27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna; 28 sierpnia– św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski.
 6. Zbliża się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji 1 września o godz. 9.00 pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Na uroczystości obecne będą władze miasta, wojsko, harcerze i służby mundurowe.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Maksymilian Mateusz Kosowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Maria Teresa Zakrzewska, st. wolny; z Parafii pw. św. Józefa w Toruniu