25 Niedziela Zwykła - 22 września 2019r.

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019r.

Ubogie dary: chleb i wino, mocą Ducha Świętego staną się za chwilę dla nas największym bogactwem – zbawczym Ciałem i Krwią Chrystusa. Tylko On sprawia, że każdy, nawet najmniejszy gest, słowo, ofiara, mogą stać się najcenniejszym darem poprzez miłość ofiarującego. Niech nasze niedzielne spotkanie z Bogiem, w czasie którego jesteśmy hojnie obdarowywani łaskami przez Ojca Niebieskiego, stanie się także dla nas okazją do podzielenia się między sobą wiarą i dobrem materialnym.

1. „W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic.” – Jan Paweł II.W dniach 26-27 września odbywać się będzie w naszej parafii Wieczysta Adoracja. Dokładny program podany jest na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz kościoła.
  2. W niedzielę, 15 września, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Zebraliśmy kwotę: 4.027,-zł. Bóg zapłaćwszystkim za złożone ofiary.
  3. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
  4. Spotkania formacyjne, dla całej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, w każdą niedzielę o godz. 16.30 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
  5. W tę niedzielę o godz. 19.00, (po wieczornej Mszy św.) spotkanie dla młodzieży klas ósmych, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  6. W tym tygodniu patronują nam: 23 września – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej; 27 września – Święty Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek; 28września – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech.
  7. W sobotę rozpoczyna się IV Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA – Muzyka Nowych Świątyń. Koncert Inauguracyjny „O, happy day”, przepełniona radością chrześcijańską muzyka gospel w wykonaniu zespołu Gospel Joy i Mietka Szcześniaka, odbędzie się 28 września o godz. 20.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu (Stawki, ul. Powstańców Śląskich 7).