• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

28 Niedziela Zwykła - 13 października 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019r.

Przeżywamy Dzień Papieski. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za św. Jana Pawła II, który 40 lat temu po raz pierwszy jako papież nawiedził naszą ojczyznę i podpowiadał nam, jak żyć w trudnych czasach. W duchu tegorocznego dnia papieskiego możemy powiedzieć, że jego słowa zawsze pomagały nam wstać i iść dalej, nawet, gdy po ludzku, sytuacja wydawała się beznadziejna. Jego nauczanie jest ciągle żywe i aktualne. Ojciec Święty, gdy opuszczał nasz kraj po pielgrzymce, zostawił nam mocne słowa, które dziś także nie tracą na aktualności. Zachęcał nas bardzo mocno: „Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! (...) Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć. (...) Musicie być mocni, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów”. Podziękujmy dziś Bogu za niezwykłego świadka wiary -  św. Jana Pawła II i prośmy, aby Jego nauczanie pomagało nam w spotykaniu się z Jezusem na kartach Ewangelii oraz szukaniu Jego działania w naszej codzienności.

 1. W tę niedzielę, 13 października, w związku z Dniem Papieskim zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będzie zbierać młodzież naszej Parafii, przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania. XIX Dzień Papieski przebiegać będzie pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, odnoszącym się do tytułu jednej z książek św. Jana Pawła II.
 2. W poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 3. W piątek,18 października, jest świętego Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
 4. W sobotę, 19 października, obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.W tym roku przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego.Wojewódzkie obchody potrwają od 17 do 20 października.
 5. W niedzielę, 6 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Zebraliśmy kwotę: 4.173,-zł. Bóg zapłaćza złożone ofiary.
 6. W niedzielę, 20 października, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 7. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 8. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 10. Spotkania formacyjne, dla całej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, w każdą niedzielę o godz. 16.30 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym. W tę niedzielę wyjątkowo nie ma spotkania.
 11. W niedzielę o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) spotkanie dla młodzieży klas ósmych, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.