3 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

Najpiękniejszą modlitwą Kościoła jest Eucharystia. Jest ona przede wszystkim modlitwą dziękczynienia i uwielbienia za wielkie rzeczy, jakie nieustannie Bóg dla nas czyni. Eucharystia to również modlitwa prośby – gdy z ufnością powierzamy Bogu nasze intencje. Jest to wreszcie modlitwa przebłagania za nasze słabości i grzechy. Eucharystia to czas, gdy Chrystus Pan, posilając nas swoim słowem i Ciałem, daje nam moc i wspiera łaską w drodze ku zbawieniu. To także czas, w którym Pan zaspokaja wszelkie nasze pragnienia, słucha tego wszystkiego, z czym do Niego przychodzimy, uzdalnia nas do przemiany swojego życia i rozpala pragnienie dawania siebie innym z miłości. Podczas dzisiejszej Mszy św. obejmijmy naszą modlitwą ojca rekolekcjonistę odprawiającego rekolekcje parafialne. Niech Bóg daje jego słowom moc Ducha Świętego. Niech otwiera nasze serca, byśmy przemieniani Jego łaską, stawali się prawdziwymi dziećmi Bożymi.

1. Dzisiaj, 20 marca, rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie o. Piotra Podrazę, redemptorystę. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Ojca Rekolekcjonisty i o błogosławione owoce rekolekcji. Rekolekcje potrwają do środy, 23 marca włącznie. Program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
  2. W najbliższy piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Z ustanowienia św. Jana Pawła II uroczystość ta jest obchodzona w całym Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci, domaga się uszanowania i obrony. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
  3. Również tego dnia przypada 30. rocznica ustanowienia diecezji toruńskiej przez św. Jana Pawła II. Z tej okazji 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w toruńskiej katedrze Świętych Janów o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św., której przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel.
  4. Z uwagą i niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, a także osobom narodowości ukraińskiej mieszkającym w Polsce, a w szczególności pośród nas, chcemy przekazać słowa solidarności i zapewnienie o szczerej modlitwie w ich intencji.„Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju”.
  5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
  6. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W każdą niedzielę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.