Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 r.

Wielki Tydzień rozpoczyna się triumfalnym wjazdem Jezusa do Jerozolimy. Ale ten triumf już niedługo zamieni się w ból, cierpienie i śmierć. Palmy w naszych rękach to symbol męczeństwa. Zanim się to jednak stanie, Pan zaprasza nas, abyśmy poszli za Nim. Już dzisiaj trzeba więc rozpocząć naszą wędrówkę pod krzyż. To jest zwycięska wędrówka Króla, dlatego możemy wołać: Hosanna!”.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Postarajmy się uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym, które jest świętowaniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00. Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00. Wielka Sobota: Jest to dzień ciszy i modlitwy. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie odprawiona w sobotę o godz. 20.00.
  2. Dzisiaj na każdej Mszy św. są święcone palemki, które zostały przygotowane przez panie ze wspólnoty Żywego Różańca. Pieniądze ze sprzedaży palemek przeznaczamy na zakup już zamówionych kwiatów do Bożego Grobu.
  3. Również w tę niedzielę zapraszam na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  4. W Wielki Piątek, 15 kwietnia, od godz. 11.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym.
  5. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację projektu ołtarza maryjnego z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W każdą niedzielę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  8. Z uwagą i niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, a także osobom narodowości ukraińskiej mieszkającym w Polsce, a w szczególności pośród nas, chcemy przekazać słowa solidarności i zapewnienie o szczerej modlitwie w ich intencji. „Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju”.
  9. Drodzy Parafianie. Od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. Zachęcam do okazywania sobie nawzajem szacunku i delikatne traktowanie wrażliwości i osobistej przestrzeni innych osób.
  10. Wszystkim życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Zbigniew Cendrowski, zam. przy ul. Kameralnej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Zbigniewa będą sprawowane Msze św.: 12.06. godz. 9.00; 26.06. godz. 9.00; 03.07. godz. 18.00; 17.07. godz. 9.00; 07.08. godz. 9.00.

1. Mateusz Raczkowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Magdalena Lewandowska, st. wolny; z tutejszej Parafii