16 Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

Bóg gościnnie otwiera przed nami drzwi swego domu. Zaprasza nas i gromadzi jako eucharystyczną wspólnotę na uczcie, na której daje nam wszystko, co ma najlepszego. Daje nam siebie. Przeżyjmy więc to spotkanie z Nim w duchu wielkiej wdzięczności za Jego hojność. Za to, że nas – tułaczy na ziemi – zaprasza do swojego domu, gdzie możemy już poznać przedsmak tego, co nam przygotował. Przedsmak prawdziwego mieszkania, w którym będziemy jego domownikami na wieczność.

1. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. W pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek powiedział „Życzę Wam, aby letni odpoczynek stał się uprzywilejowanym czasem by odkryć na nowo obecność wielkich dzieł Bożych w Waszym życiu”.
  2. W piątek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
  3. W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Jej życie jest świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę patronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas umiłował.
  4. W dniach 24-31 lipca będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom Pokój Chrystusa”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Zachęcam do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, mającej na celu sfinansowanie zakupu pojazdów na misjach.
  5. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 24 lipca, po każdej mszy św. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  6. W dniach 1 -12 sierpnia 2022 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W jej skład wchodzi 44. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 42. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej.
  7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację płatności za ołtarz maryjny z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

1. Krzysztof Jerzy Malinowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Klaudia Jaworska, st. wolny; z tutejszej Parafii