• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

16 Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

Bóg gościnnie otwiera przed nami drzwi swego domu. Zaprasza nas i gromadzi jako eucharystyczną wspólnotę na uczcie, na której daje nam wszystko, co ma najlepszego. Daje nam siebie. Przeżyjmy więc to spotkanie z Nim w duchu wielkiej wdzięczności za Jego hojność. Za to, że nas – tułaczy na ziemi – zaprasza do swojego domu, gdzie możemy już poznać przedsmak tego, co nam przygotował. Przedsmak prawdziwego mieszkania, w którym będziemy jego domownikami na wieczność.

 1. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. W pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek powiedział „Życzę Wam, aby letni odpoczynek stał się uprzywilejowanym czasem by odkryć na nowo obecność wielkich dzieł Bożych w Waszym życiu”.
 2. W piątek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
 3. W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Jej życie jest świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę patronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas umiłował.
 4. W dniach 24-31 lipca będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom Pokój Chrystusa”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Zachęcam do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, mającej na celu sfinansowanie zakupu pojazdów na misjach.
 5. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 24 lipca, po każdej mszy św. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 6. W dniach 1 -12 sierpnia 2022 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W jej skład wchodzi 44. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 42. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej.
 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej.Zbieramy środki na realizację płatności za ołtarz maryjny z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Krzysztof Jerzy Malinowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Klaudia Jaworska, st. wolny; z tutejszej Parafii
 2. Mariusz Ordański, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Karolina Ewert, st. wolny; z tutejszej Parafii