• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

22 Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

W przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego prowadzą nas do ołtarza słowa księgi Syracydesa wzywające do łagodności, pokory i posłuszeństwa Bogu; z łagodnością wykonuj swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. To wielki zaszczyt, że możemy stawać przed obliczem Pana.

 1. W tę niedzielę na każdej mszy św. osoby z naszej wspólnoty otrzymają zaproszenia z programem Misji Świętych, z którymi udadzą się do rodzin naszej Parafii.Wspierajmy te osoby naszą modlitwą, aby owocnie wypełniły swą posługę.
 2. Od 4 do 11 września 2022 r. w naszej parafii odbędą się Misje Święte. Przygotujmy nasze serca na przyjęcie Słowa Bożego poprzez modlitwę oraz sakramenty. Każdy dzień misyjny będzie dla nas okazją do refleksji, do modlitwy oraz do pogłębienia spojrzenia na Kościół, do którego zostaliśmy włączeni w Sakramencie Chrztu świętego. Niech ten cały tydzień parafialnych Misji świętych będzie dla nas, dla naszych Rodzin, dla wszystkich uczestników spotkań misyjnych oraz dla całej naszej parafii czasem błogosławionym.
 3. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Myśląc o tych, którzy już za chwilę staną u progu szkoły, czy to jako uczniowie, czy jako nauczyciele, czy rodzice, módlmy się, aby cieszyli się pokojem i bezpieczeństwem.
 4. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
 5. Dzień 1 września w dziejach naszego narodu jest nadal ciągłym przeżywaniem tragedii II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie. Pamiętajmy o tych, którzy swoje życie oddali na tylu frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych. Tego dnia prośmy Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna. Wspominając rocznicę wybuchu II wojny światowej, módlmy się o pokój rodzący się z dobroci, łagodności i posłuszeństwa Bogu.
 6. Z inicjatywy papieża Franciszka 1 września obchodzimy  Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. „Wsłuchaj się w głos stworzenia" to temat i zachęta tegorocznego Czasu dla Stworzenia.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00.
 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. W niedzielę, 11 września, na zakończenie Misji Świętych, zostanie poświęcony dębowy krzyż misyjny. Dziękuję za ofiary składane na wykonanie krzyża i podstawy z cokołem.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Józefa Grabowskiego, l. 70., zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Józefa będą sprawowane Msze św.: 26.09. godz. 18.00; 13.10. godz. 18.00; 19.10. godz. 18.00; 28.10. godz. 18.00; 7.11. godz. 18.00; 20.11. godz. 9.00.