23 Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Człowiek łatwo popada w rutynę i przyzwyczaja się do bylejakości swojego życia - czasami nawet uznaje zło za coś normalnego. Wówczas jego życie staje się monotonne, szare, a on sam zniewolony jest smutkiem lub "udawanym przed innymi szczęściem". Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas "pozbierać się" na nowo, uporządkować swoje życie wewnętrzne i zewnętrzne, zapytać się o swoją relację z Bogiem i bliźnimi, o to czy rzeczywiście jestem szczęśliwy. Wspólnota ludzi wierzących, do której należymy przez chrzest, pragnie nam w tym konkretnie pomóc. Zachęca nas, by każda parafia (czyli ja i Ty), co dziesięć lat przeżyła czas wewnętrznego przebudzenia, czas uporządkowania swojego życia - Misje Święte. Misje nazywamy "świętymi" nie dlatego, że są one przeznaczone dla ludzi świętych, ale dlatego, że są skierowane do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - poczuć smak prawdziwego szczęścia, uświęcić się. Pan Bóg szuka każdego człowieka, a w szczególności tego, który się zagubił. „Większa w niebie będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. (Łk. 15.7)

1. W naszej parafii rozpoczęły się misje święte. Przygotujmy nasze serca na przyjęcie Słowa Bożego poprzez modlitwę oraz sakramenty. Niech każdy dzień misyjny będzie dla nas okazją do refleksji, do modlitwy oraz do pogłębienia spojrzenia na Kościół, do którego zostaliśmy włączeni w Sakramencie Chrztu świętego. Niech ten cały tydzień parafialnych Misji świętych będzie dla nas, dla naszych Rodzin, dla wszystkich uczestników spotkań misyjnych oraz dla całej naszej parafii czasem błogosławionym. Proszę o udzielenie pomocy chorym z naszych rodzin lub sąsiedztwa. Rodziców proszę, aby do uczestnictwa w misjach zachęcili dzieci i młodzież.
  2. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. W niedzielę, 11 września, na zakończenie Misji Świętych, zostanie poświęcony dębowy krzyż misyjny. Dziękuję za ofiary składane na wykonanie krzyża i podstawy z cokołem.
  3. W dzisiejszą niedzielę w Rzymie zostaje ogłoszony błogosławionym papież Jan Paweł I –poprzednik św. Jana Pawła II, nazywany papieżem uśmiechu, który zmarł po 33 dniach swego pontyfikatu.
  4. W minionym tygodniu rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce.
  5. We wtorek, 6 września, w czasie nabożeństwa w ramach Misji Świętych, o godz. 16.30 zostaną poświęcone podręczniki i przybory szkolne. Po tym nabożeństwie spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 11.00.
  6. W czwartek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.
  7. 8 września jest również świętem naszej parafii. Tego dnia obchodzimy dwie rocznice: 23. rocznicę powstania naszej parafii i 10. rocznicę nawiedzenia parafii przez Maryję, Matkę naszego Pana, w Jej Jasnogórskim Wizerunku.