27 Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

W niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, gromadzimy się na Mszy Świętej, aby iść drogą wskazaną nam przez Zbawiciela, słuchać Jego nauki i czerpać od Niego siły potrzebne do chrześcijańskiego życia. Gromadząc się na Eucharystii, uświadamiamy sobie naszą przynależność do Boga, którą zapoczątkował chrzest św. Niech udział w tej Mszy Świętej przypomni nam pierwszy sakrament, który stał się naszym udziałem, oraz zobowiązania z niego wynikające.

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
  2. Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych modlitw Kościoła. Zna ją każdy katolik. Jest ona odmawiana przez setki milionów chrześcijan. Zdecydowała o tym łatwość i prostota różańca. Składa się on przecież z modlitw codziennych, najpowszechniej używanych „Modlitwy Pańskiej” i „Pozdrowienia Anielskiego”. Można odmawiać go w każdym czasie i na każdym miejscu. Rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Jego Matki, dołączone w wiekach późniejszych, nadają różańcowi formę rozmyślania, kontemplacji Ewangelii, co pozwala nie tylko lepiej poznać życie Chrystusa, ale je także naśladować. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, a w środę św. Siostry Faustyny.
  4. W piątek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku.
  5. Również w piątek, 7 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.
  6. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
  7. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Wieczystej Adoracji.
  8. Niedziela św. Franciszka to coroczne wydarzenie odbywające się w pierwszą niedzielę po dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu -w tym roku 9 października. Tegoroczną Niedzielę św. Franciszka będziemy obchodzić pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia.”
  9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 11.00.
  10. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  11. W niedzielę, 16 października, na Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  12. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej i w czasie Misji Świętych. W niedzielę, 11 września, na zakończenie Misji Świętych, został poświęcony dębowy krzyż misyjny. Dziękuję za ofiary składane na wykonanie krzyża i podstawy z cokołem.