• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

30. Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

Dzisiejsza niedziela we wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami.

 1. „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8) to hasło 96 Światowego Dnia Misyjnego, który obchodzimy w tę niedzielę. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych. W orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek napisał: „Drodzy bracia i siostry, nie przestaję marzyć o całym Kościele jako misyjnym i o nowym okresie działalności misyjnej wspólnot chrześcijańskich. I powtarzam życzenie Mojżesza dla ludu Bożego w drodze: „Oby tak cały lud Pana prorokował!” (Lb11, 29). Tak, obyśmy wszyscy byli w Kościele tym, czym już jesteśmy na mocy chrztu: prorokami, świadkami, misjonarzami Pana! Z mocą Ducha Świętego i aż po krańce ziemi. Maryjo, Królowo Misji, módl się za nami!”
 2. Zbliżamy się do końca października – miesiąca różańca. W tych ostatnich dniach przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
 3. Listopad to błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zamawiane aktualnie wypominki roczne będą odmawiane od 6 listopada w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św.  będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00.
 5. Natomiast w środę, 2 listopada, przypada Dzień Zaduszny – jest to święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. Jak co roku zapraszam na Msze św. o godz. 9.00 za zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku. Natomiast o godz. 18.00 zapraszam na mszę św. zbiorową za zmarłych.
 6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 11.00.
 7. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 8. W tę niedzielę, 23 października, na Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej i w czasie Misji Świętych. W niedzielę, 11 września, na zakończenie Misji Świętych, został poświęcony dębowy krzyż misyjny. Dziękuję za ofiary składane na wykonanie krzyża i podstawy z cokołem.
 10. W nowym tygodniu naszej pracy i nauki niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   Bóg powołał do wieczności śp.: Sabinę Budzińską, l. 77., zam. przy ul. Grudziądzkiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Sabiny będą sprawowane Msze św.: 17.11. godz. 18.00; 23.11. godz. 18.00; 27.11. godz. 18.00; 04.12. godz. 11.00; 18.12. godz. 18.00.