• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

32. Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko "bycie na mszy", ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas. By ta ofiara mogła zaowocować w naszych sercach, stańmy w prawdzie przed panem.

 1. W poniedziałek, 7 listopada, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
 2. W środę, 9 listopada, świętujemy rocznicę konsekracji Bazyliki Laterańskiej na znak, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano Bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do niej widnieje napis: „Matka i Głowa wszystkich Kościołów Miasta i Świata”.
 3. W piątek, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się gorliwie, aby wszyscy Polacy wyróżniali się miłością i sprawiedliwością, uczciwością i ofiarnością, szacunkiem dla innych i troską o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna ojczyzna. W tym dniu zapraszam na Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.
 4. W dniach 2-8 listopada o godz. 17.45, przed Mszą św. wieczorną odczyty­wane są wypominki jednorazowe.
 5. W dniach 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmar­łych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.
 6. Zamawiane aktualnie wypominki roczne będą odmawiane od tej niedzieli, 6 listopada, w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 7. W tę niedzielę, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej będziemy zbierać ofiary na wykonanie dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
 8. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św.
 9. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej, w czasie Misji Świętych oraz ofiary indywidualne, składane w biurze parafialnym, zakrystii kościoła i na konto parafialne, dzięki którym zrealizowaliśmy płatności za dębowy krzyż misyjny i podstawę z cokołem.
 11. W drugą niedzielę listopada, w tym roku 13 listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".
 12. W nowym tygodniu naszej pracy i nauki niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy.