33. Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

Żyjemy zanurzeni w czasie, wpisani w nurt historii. Dzieje świata domagają się interpretacji. Próbują robić to na różne sposoby liczne gałęzie wiedzy i nauki. Ale ostatecznej odpowiedzi nie są wstanie nam udzielić. Przychodzimy na Eucharystię z pytaniami o sens historii, tej powszechnej, jak i tej naszej osobistej, życiowej. A Jezus oświetla je swoją Prawdą. Wsłu­chajmy się więc w Jego słowa pełne mądrości Boga.

1. W tę niedzielę, 13 listopada, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: „Solidarni z Ukrainą”. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W swoim orędziu na VI Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Chrystus dla Was stał się ubogim” papież Franciszek napisał: „Światowy Dzień Ubogich również w tym roku staje się na nowo swego rodzaju pozytywną prowokacją, która ma nam pomóc w refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w tym obecnym momencie dziejowym.… Niech ten VI Światowy Dzień Ubogichstanie się okazją łaski, aby uczynić rachunek sumienia osobisty oraz wspólnotowy i zapytać się, czy ubóstwo Jezusa Chrystusa jest naszym wiernym towarzyszem życia.”
  3. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w niedzielę, 6 listopada, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na wykonanie dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  4. Wypominki roczne są odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
  5. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Wraz z początkiem Adwentu, 27 listopada br. w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, który kończy się w niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.
  6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św.
  7. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  8. W nowym tygodniu naszej pracy i nauki niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy.