4. Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu nasze adwentowe oczekiwanie dosięga szczytu. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej Nocy, kiedy objawi się chwała naszego Pana. W tę drogę uczestników Rorat prowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Msze św. roratnie w tym ostatnim tygodniu adwentu będą odprawiane do piątku o godz. 18.00, w sobotę, 24 grudnia, o godz. 9.00.
  2. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach zapraszam do świątyni na Pasterkę o godz. 22.00.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  4. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  5. „Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Ceny świec: mała – 10,-zł; duża – 20,-zł.
  6. W tym miesiącu wizyta duszpasterska u chorych z posługą sakramentalną przed świętami po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty.
  7. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników w czwartek, 22 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  8. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  9. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, odbędą się w podwójnej formie. Od 2 do 15 stycznia 2023 r. kolęda na życzenie. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są druki, które po wypełnieniu możemy złożyć w zakrystii kościoła lub w biurze parafialnym dla telefonicznego uzgodnienia terminu kolędy. Z rodzinami, które nie będą mogły przyjąć w ten sposób kolędy pragnę, tak lak w ubiegłym roku, spotkać się w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane od 16 styczniu w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę, 25 grudnia br.
  10. W tę niedzielę, 18 grudnia, nie ma spotkania formacyjnego dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

W intencji śp. Barbary Rutkowskiej będą sprawowane Msze św.: 25.12. godz. 18.00; 15.01. godz. 9.00; 29.01. godz. 18.00; 19.02. godz. 18.00; 26.03. godz. 18.00.