Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2022 r.

Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2022 r.

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem.

1. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech nasze domy w tych dniach rozbrzmiewają kolędą płynącą z naszych serc.
  2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  3. Dziękuję Zofii Czerw oraz panom: Mariuszowi Cyrklaff, Wiesławowi Luks, Mieczysławowi Kubasik, Grzegorzowi Nikołajskiemu, Jerzemu Peplińskiemu za wszystkie podjęte prace w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła.
  4. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
  5. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  6. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
  7. W sobotę – ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. O godz. 17.30 zapraszam na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Starego Roku podziękujmy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprośmy za wszystkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną
  8. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  9. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, odbędą się w podwójnej formie. Od 2 do 15 stycznia 2023 r. kolęda na życzenie. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są druki, które po wypełnieniu możemy złożyć w zakrystii kościoła lub w biurze parafialnym dla telefonicznego uzgodnienia terminu kolędy. Z rodzinami, które nie będą mogły przyjąć w ten sposób kolędy pragnę, tak jak w ubiegłym roku, spotkać się w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane od 16 styczniu w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.