Niedziela JChKW – 20 listopada 2022 r.

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, staje przed nami w całym swym majestacie Jezus Chrystus – Król. Jako Bóg i człowiek przez swoją mękę i śmierć zdobył sobie prawo do królowania nad nami. Zwyciężając na krzyżu szatana i grzech zapoczątkował „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Do tego właśnie królestwa mamy zaszczyt należeć. Powierzmy Chrystusowi samych siebie i swoich bliskich. Wyraźmy wdzięczność za dary łaski, których udziela nam On – Król Wszechświata.

1. W tę niedzielę, 20 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w parafii św. Józefa odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Mszy św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.
  2. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii składam serdeczne podziękowanie za całoroczny trud i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  4. Od następnej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa. Msze św. roratnie odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Już teraz zachęcam dzieci do przygoto­wania lampionów, które będą dla wszystkich widocznym światełkiem na drodze spotkania z Chrystusem. W tegorocznym adwencie temat przewodni to „Z narodzeniem Jezusa było tak”. W tę drogę uczestników Rorat poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.
  5. W I niedzielę adwentu, 27 listopada, po każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii i w biurze parafialnym. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  6. Wraz z początkiem Adwentu, 27 listopada br. w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, który kończy się w niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.
  7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w tę niedzielę, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  8. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św.
  9. W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  10. W nowym tygodniu naszej pracy i nauki niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy.