5 Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

Człowiek jest narzędziem Boga tutaj na ziemi, jeśli spełnia uczynki miłości. Miłość czyni człowieka wartościowym i pięknym w dziele stworzenia. Bóg dzięki swej dobroci, zgromadził nas dzisiaj przy źródle miłości, na Eucharystii, w której On sam jest obecny pośród swego ludu, ale również pragnie zjednoczyć się z nami poprzez słowo, Ciało i Krew. Otwórzmy umysły, wole i serca i poddajmy się zbawczemu działaniu łaski Bożej.

1. Ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszego patrona bł. ks. Stefana Frelichowskiego na drugi tydzień ferii.
  2. Dziękuję panom: Zbigniewowi Buczkowskiemu, Mariuszowi Cyrklaffowi, Kazimierzowi Głowackiemu, Mieczysławowi Kubasikowi, Lucjanowi Kuczyńskiemu, Jackowi Leśniakowi, Łukaszowi Leśniakowi, Tadeuszowi Makowskiemu, Grzegorzowi Nikołajskiemu, Jerzemu Peplińskiemu, Krzysztofowi Strzelce, Jarosławowi Zającowi, Sławomirowi Zającowi za wszystkie podjęte prace związane z demontażem świątecznej dekoracji w naszym kościele.
  3. We wtorek, 7 lutego, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.
  4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  5. Dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, łączymy z obchodami 31. Światowy Dzień Chorego. Myślą przewodnią Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa z Ewangelii św. Łukasza:„Miej o nim staranie” (Łk 10, 35), wypowiedziane w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Chorego napisał „Wstawiennictwu Maryi, Uzdrowieniu Chorych, zawierzam każdego z was, którzy jesteście chorzy; was, którzy opiekujecie się nimi w rodzinie, poprzez pracę, badania naukowe i wolontariat; was, którzy angażujecie się w nawiązywanie osobowych, kościelnych i obywatelskich więzi braterstwa. Wszystkim serdecznie przekazuję moje Apostolskie Błogosławieństwo”.
  6. Tego dnia, 11 lutego, o godz. 9.00 Msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki". Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto. Po mszy św. wizyta duszpasterska u chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
  7. W niedzielę, 26 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Kanonik Mariusz Klimek, sprawujący funkcję kantora katedralnego. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 17 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary w święto Ofiarowania Pańskiego na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
  9. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  10. Osoby należące do Róż Różańcowych Rodziców zapraszam w niedzielę, 19 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
  11. Spotkania formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do Bierzmowania rozpoczną się po feriach zimowych, w niedzielę 19 lutego. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 17 maja br. na Mszy św. o godz. 18.00.