6 Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

1. Dnia 28 stycznia br. Papież Franciszek mianował biskupem gliwickim ks. prał. Sławomira Odera, kapłana diecezji toruńskiej. Ks. Biskup Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za posługę dotychczasowego ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej, która zostanie odprawiona w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.
  2. W niedzielę, 26 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Kanonik Mariusz Klimek, sprawujący funkcję kantora katedralnego. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 17 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
  3. Osoby należące do Róż Różańcowych Rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę, 19 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
  4. W niedzielę, 19 lutego, w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, o godz. 17.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do Bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 17 maja br. na Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież naszej parafii przyjmie ten sakrament z rąk ks. Bpa Wiesława Śmigla.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja otacza wszystkich płaszczem swojej opieki, a wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej na codziennych drogach życia.