7 Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

1. W przyszłą niedzielę, 26 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Kanonik Mariusz Klimek, sprawujący funkcję kantora katedralnego. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości jest nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 17 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św. Każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. okazja do spowiedzi św.
  2. Osoby należące do Róż Różańcowych Rodziców zapraszam w tę niedzielę, 19 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
  3. W tę niedzielę, 19 lutego, w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  4. W tę niedzielę, 19 lutego, o godz. 17.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do Bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 17 maja br. na Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież naszej parafii przyjmie ten sakrament z rąk ks. Bpa Wiesława Śmigla.
  5. Pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem” przebiegać będzie tegoroczny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczyna się w tę niedzielę, 19 lutego.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za dwoje drzwi pod chórem, aby zabezpieczyć kościół przed wychłodzeniem w okresie zimowym.
  7. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową, 22 lutego, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W czasie każdej mszy św. będziemy mogli złożyć jałmużnę postną dla rodzin najbardziej potrzebujących. Na każdej mszy św. zostanie odprawiony obrzęd posypania głów popiołem.
  8. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.00 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
  9. Z inicjatywy Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego cały Kościół do modlitwy i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby Kościół był bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariolę Zientarską, l. 60, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.