Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz.: 9.00, 11.00 i 18.00.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.
  3. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkiej Nocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Składam serdeczne podziękowania za przygotowanienaszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za prace porządkowe, przygotowanie dekoracji i Grobu Pańskiego. Dziękuję za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego lektorom, służbie liturgicznej oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.
  5. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Tego dnia będziemy zawierzać naszą Ojczyznę, nasze rodziny, nas samych i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę o godz. 17.45 przed Mszy św. wieczorną. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpocznie 79. Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem będą słowa papieża Franciszka wypowiedziane w homilii podczas Mszy odprawionej w Święto Miłosierdzia Bożego w Kościele pw. Ducha Świętego in Sassia, w Rzymie w 2021 roku:„Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.
  6. W niedzielę, 16 kwietnia, na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do uroczystej I Komunii św. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 27 maja br.
  7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w niedzielę, 16 kwietnia, o godz. 17.00. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 17 maja br. na Mszy św. o godz. 18.00.
  8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśnia mroki Waszego życia i prowadzi do swego Królestwa po drogach tego świata. Niech paschalne zwycięstwo Chrystusa przywraca Wam nadzieję i pokój serca.