Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

1. Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który w nas się modli, umacnia naszą miłość, prowadzi nas do prawdy. Niech więc w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią, aby wielkanocne dzieło Chrystusa i dar Ducha Świętego przyczyniały się do wzrostu Kościoła. Zewnętrznym znakiem tego zakończenia jest usunięcie paschału z prezbiterium i czerwonej stuły z krzyża po dzisiejszej ostatniej Mszy św.
  2. W sobotę, 27 maja, o godz. 11.00 odbyła się Uroczystość I Komunii św. Naszą modlitwą i życzliwością otoczmy dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swego serca. Niech zawsze trwają w żywej relacji z Bogiem, przyjaźni z Panem Jezusem, a Matka Najświętsza otacza ich swoją opieką.
  3. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie sięw niedzielę, 4 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców w tę niedzielę, 28 maja, na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W tym tygodniu odbędą się ostatnie już nabożeństwa majowe. Od piątku, 2 czerwca, serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa po wystawieniu Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia szczególnie polecać będziemy Panu Bogu wszystkie dzieci. Niech nigdy nie zabraknie wobec nich czułych słów miłości i akceptacji, które są zawsze droższe od najpiękniejszych prezentów.
  6. Rozpoczynający się tydzień będzie bogaty w święta. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła, w środę Nawiedzenia NMP, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
  8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzili 8 czerwca. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00, po procesji eucharystycznej.Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami naszej Parafii.
  9. W następną niedzielę, 4 czerwca, obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”.
  10. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w tę niedzielę, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na wykonanie balustrady na chórze. Balustrada w tym miejscu jest konieczna, aby można było bezpiecznie korzystać z tej przestrzeni kościoła, spełniając normy przepisów budowlanych.
  11. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 27 maja, rozpoczął się 10. jubileuszowy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio pod hasłem „Biorę Ciebie i ślubuję Ci…”. „Tak na Serio” to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa sakramentalnego, które jest powołaniem tzn. związkiem opartym na relacji z Bogiem. Celem projektu jest otoczenie modlitwą wszystkich osób, które Pan Bóg wzywa do życia małżeńskiego. Intencją jest stworzenie wielkiej wspólnoty osób, bez względu na stan, wiek, przynależność duszpasterską czy obecną sytuację życiową, dla których sprawa sakramentalnego małżeństwa będzie bardzo ważna.
  12. Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.