12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu. A wszystkim dedykujemy słowa Jana Pawła II: „Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli - i owszem - spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie”.
  2. We wtorek, 27 czerwca, przypada Uroczystość głównej patronki Diecezji Toruńskiej, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. W tym dniu nabożeństwo- Nowenna do MBNP.
  3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka.
  4. Symbolem nieskończonej i niepojętej miłości Boga – jest przebite włócznią i otwarte Serce wiszącego na krzyżu Zbawiciela. Wobec takiej Miłości nie można przejść obojętnie, trzeba na nią odpowiedzieć. Kult Serca Jezusa wyraża się w pragnieniu, by nasze serca zranione grzechem, ale obmyte i uzdrowione Chrystusową Krwią biły w rytmie Najświętszego Serca Zbawiciela, będącego „gorejącym ogniskiem miłości”. Przed nami ostatnie dni nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa po wystawieniu Najświętszego Sakramentu odmawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w niedzielę, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na wykonanie balustrady na chórze. Balustrada w tym miejscu jest konieczna, aby można było bezpiecznie korzystać z tej przestrzeni kościoła, spełniając normy przepisów budowlanych.
  6. Pod hasłem „Matko Kościoła prowadź” w dniach 1-12 sierpnia 2023 r. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W jej skład wchodzi 45. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 43. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy na każdy dzień. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzę udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Renatę Badulską, l. 68, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Msze św. w intencji śp. Renaty będą sprawowane: 23.07. godz. 18.00; 18.08. godz. 18.00; 30.08. godz. 18.00; 15.09. godz. 18.00; 22.09. godz. 18.00.