Przygotowanie duchowe Parafian

Duchowe przygotowanie wspólnoty parafialnej do konsekracji świątyni

W wigilię święta Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, 7 września 2018 roku, obchodziliśmy XIX rocznicę powstania naszej parafii i VI rocznicę peregrynacji Maryi w Jasnogórskim wizerunku. W tym dniu uczestnictwem we Mszy św. i Apelu Jasnogórskim rozpoczęliśmy dziewięciomiesięczną Nowennę duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia naszego kościoła, budowanego jako wotum dziękczynienia za wizytę św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikację bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.  Każdy miesiąc tej nowenny przeżywamy otwarci na Bożą łaskę i opiekę Matki Bożej, aby odnawiały się świątynie naszych serc, albowiem „jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą”.

Trwamy więc na wspólnotowej modlitwie przed Bogiem w ufnej prośbie o błogosławieństwo dla prac w przygotowaniu kościoła i naszego duchowego przygotowania:

- w każdą niedzielę:      9.00 – różaniec św.

- w każdą środę:         17.30 – różaniec św.

18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w każdy piątek:        17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

- siódmego dnia każdego miesiąca:

18.00 – Msza św.

19.00 – Apel Jasnogórski - w dziękczynieniu za wizytę św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikację bł. Stefana Frelichowskiego (7 czerwca 1999 r.)

Serdecznie zachęcam wszystkich Parafian do uczestnictwa w duchowym przygotowaniu do uroczystości poświęcenia naszego kościoła, którą będziemy przeżywać 7 czerwca 2019 roku.

Ks. Ryszard Domin