24 Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami mu­simy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

1. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września, świętowaliśmy 24 rocznicę powstania naszej parafii. Na tę okoliczność zostało uzupełnione wyposażenie kościoła o dwa klęczniki przy bocznych ołtarzach, osiem siedzeń liturgicznych (sedilia), stolik na dary procesyjne, dwa stoliki na czasopisma religijne. Dziękuję fundatorom za ten dar. Tym samym my, parafianie, możemy się skupić na realizacji płatności za balustradę na chórze.Została zamontowana balustrada w przedniej części chóru. W przyszłym miesiącu będą montowane następne części balustrady. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel w ramach kolekty budowlanej i ofiary składane w zakrystii kościoła, biurze parafialnym oraz na konto parafialne. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie za ofiarodawców.
  2. W przyszłą niedzielę, 24 września, na mszy św. o godz. 11.00, ks. Biskup Józef Szamocki poświęci ołtarz z obrazem Jezusa Miłosiernego - „Jezu ufam Tobie”. Do tej uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w każdy piątek o godz. 17.30 w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, odmawiając przed tym obrazem Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Akt oddania Bożemu Miłosierdziu osób i rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam do włączenia się w to duchowe przygotowanie.
  3. W tę niedzielę obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasło 57. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu to: «Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15)». Tradycyjnie w wigilię wspomnienia św. Franciszka Salezego, 24 stycznia 2023 r., ogłoszone zostało Orędzie papieża Franciszka na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu.  W swoim Orędziu Papież napisał: „[…] Oby Pan Jezus, czyste Słowo, płynące z serca Ojca, pomógł nam uczynić naszą komunikację wolną, czystą i serdeczną. Oby Pan Jezus, Słowo, które stało się ciałem, pomógł nam wsłuchiwać się w bicie serc, abyśmy odkryli, że jesteśmy braćmi i siostrami, i rozładowali dzielącą nas wrogość. Oby Pan Jezus, Słowo prawdy i miłości, pomógł nam mówić prawdę w miłości, abyśmy się czuli stróżami jedni drugich”.Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek.
  4. W poniedziałek, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  5. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  6. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
  7. W każdą niedzielę dzieci klas trzecich zapraszam na mszę św. o godz. 11.00. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać w sobotę, 18 maja 2024 r., o godz. 11.00.
  8. W każdą niedzielę młodzież klas ósmych i starszą zapraszam na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie celem omówienia przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  9. We wtorek, 26 września, rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja. Dokładny program podany zostanie na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz kościoła.