4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Natomiast liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach zapraszam na Pasterkę o godz. 22.00.
  3. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech nasze domy w tych dniach rozbrzmiewają kolędą płynącą z naszych serc.
  4. Jutro, 25 grudnia, w uroczystość Bożego Narodzenia i 26 grudnia, w święto świętego Szczepana, Msze św. sprawowane będą o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  5. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. W ubiegłym miesiącu zamontowano balustradę w tylnej części chóru oraz częściowo na schodach zabiegowych na chór z lewej i prawej strony. Bóg zapłać za ofiary składane na realizację płatności za balustradę w ramach kolekty budowlanej, ofiary składane w zakrystii kościoła, biurze parafialnym oraz na konto parafialne. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie za ofiarodawców.
  7. W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
  8. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  9. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
  10. Przyszła niedziela jest również ostatnim dniem roku kalendarzowego 2023. O godz. 17.30 zapraszam na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Starego Roku podziękujmy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprośmy za wszystkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
  11. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, odbędą się w podwójnej formie. Od 2 do 15 stycznia 2024 r. zapraszam do naszej świątyni na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Od 16 stycznia odbywać się będzie kolęda na życzenie (zaproszenie). Osoby i rodziny naszej parafii będą mogły przyjąć kolędy w tradycyjny sposób, w swoich domach czy mieszkaniach. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone będą druki, które po wypełnieniu możemy złożyć w zakrystii kościoła lub w biurze parafialnym dla telefonicznego uzgodnienia terminu kolędy. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę, 31 grudnia br.
  12. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech nasze domy w tych dniach rozbrzmiewają kolędą płynącą z naszych serc.