• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

Choć za nami ponad dwa tygodnie Wielkiego Postu, dzisiaj po raz pierwszy usłyszymy zapowiedź męki i zmartwychwstania. Pan Jezus wypowiada to proroctwo po wypędzeniu kupców ze świątyni. Żyjący w XIV wieku mistyk nadreński Mistrz Eckhart porównał świątynię do ludzkiej duszy stworzonej na obraz i podobieństwo Boga, w której chce przebywać On sam. Aby zrobić mu miejsce trzeba wyzbyć się kupczenia, wykonywania dobrych uczynków wyłącznie w celu otrzymania potrzebnego nam dobra oraz przywiązania do własnego ja.

 

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone w tę niedzielę ofiary w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. Zbieramy środki na zapłacenie za wykonaną balustradę na chórze i schodach zabiegowych, prowadzących na chór.

2. W nawiązaniu do uroczystości odpustowej dziękuję osobom, które w tym czasie podjęły prace porządkowe i dekoracyjne, panu Organiście za oprawę liturgii sumy odpustowej oraz wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu i przebiegu liturgii.

3. W czwartek, 7 marca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Krzyżowski, paulin. Program rekolekcji zostanie umieszczony na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

6. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

7. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

8. W każdą niedzielę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem.