czynne:
Poniedziałek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
Czwartek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
W nagłych wypadkach
o każdej porze.
Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2025 r.
1. 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
2. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Maryja powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.
3. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcam wszystkich do przygotowania lampionów, które będą widocznym światłem na drodze spotkania z Chrystusem.
4. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i w biurze parafialnym.
5. „Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Ceny świec: mała–10,-zł; duża–20,-zł, z aplikacją–25,-zł.
6. W przyszłą niedzielę, 14 grudnia, kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła. Polecam ją szczególnej ofiarności parafian, abyśmy mogli zadbać o ogrzanie kościoła na czas świąt Bożego Narodzenia.
7. W każdą niedzielę dzieci klas trzecich zapraszam na mszę św. o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie z rodzicami celem omówienia przygotowania tych dzieci do przyjęcia I Komunii św. W naszej parafii uroczystość tę będziemy przeżywać w sobotę, 23 maja 2026 r.
8. W każdą niedzielę młodzież szkół średnich i starszą, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania, zapraszam na Mszę św. godz. 18.00.
9. W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest po raz 26. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach Dzieła Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
10. Drodzy Parafianie, niech czas Adwentu będzie dla Was i dla waszych Rodzin czasem radosnego, pełnego pokoju, wiary, nadziei i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.