czynne:
Poniedziałek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
Czwartek 8.30 – 9.00
17.00 – 17.30
W nagłych wypadkach
o każdej porze.
Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła – 1 lutego 2026 r.
1. W poniedziałek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. o godz. 18.00 przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
3. We wtorek, 3 lutego, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 z błogosławieństwem św. Błażeja, patrona chorób gardła.
4. W I środę miesiąca, 4 lutego, o godz. 18.15 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych i dowolną ofiarę składamy do koszyka ustawionego na stoliku od darów.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
6. W sobotę, 7 lutego, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.30.
7. Z racji Światowego Dnia Chorego wizyta u chorych we wtorek, 11 lutego.
8. Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.
9. W naszej wspólnocie uroczystość patronalną będziemy przeżywać w niedzielę, 22 lutego. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Zbigniew Markowski.
10. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 13 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janusza Dembińskiego, l. 74, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Janusza będą sprawowane Msze św.: 01.03. godz. 11.00; 11.03. godz. 18.00; 26.03. godz.18.00; 12.04. godz.18.00; 26.04. godz.18.00; 30.04. godz.18.00; 03.05. godz.11.00.